• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

 

 

...

 

I Niedziela Adwentu 2017

I Niedziela ADWENTU 
OGŁOSZENIA   PARAFIALNE
 
(03.12.2017)
 
1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo eucharystyczne i Msza święta.
 
2. Dziś początek Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Praca duszpasterska w tym roku będzie skupiała się wokół hasła „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 
3. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości będzie sprawowana Msza święta o Matce Bożej zwana roratnią.
 
4. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.
 
5. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie obowiązuje post. Msze święte odprawione będą o 6.30 i 16.30.
 
6. Msza św. w Słonnem w piątek o godz. 15.30.
 
7. Msze św. roratnie w tym tygodniu odprawione będą wieczorem o godz. 16.30. 
Prosimy dzieci, młodzież i wszystkich parafian do uczestnictwa w roratach.
 
8. W przyszły poniedziałek odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi przed świętami. Od dzisiaj do przyszłej soboty włącznie prosimy zapisywać chorych u siostry w zakrystii. 
Później  będą spowiedzi w parafiach dekanatu.
 
9. W przyszłą sobotę 9 XII ministranci rozniosą opłatki po domach.
 
10. Po badaniach w instytutach Akademii Sztuk w Krakowie została odnowiona chrzcielnica z XV wieku i przywrócona do pierwotnego stanu zachowania. Znajduje się ona w bocznej kaplicy.
 
11. Dzisiaj od Mszy św. o godz. 9.00 będziemy gościć diakona z Wyższego Seminarium Duchownego z Przemyśla, który przybędzie, aby podziękować za dotychczasowe ofiary na rzecz Seminarium. Po eucharystii będzie rozprowadzał kalendarze, więc będzie można je nabyć.
 
12. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 
13. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym kościołom.
 
14. We wtorek o godz. 18.30 próba Chóru w budynku gimnazjum, w piątek 
spotkanie KSM.
 
15. W piątek 8 grudnia podczas wieczornej Mszy św. o godz. 16.30, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone medaliki. 
 
16. W sklepiku są do nabycia świece wigilijne, jako dzieło pomocy dzieciom. Cena 5 zł.
 
17. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża Św. MARII MAGDALENY.
 
18. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Kazimiera WOJDYŁO, Krystyna HICKIEWICZ, Janina PINKOWICZ, Józef DARAŻ.
 
19. Dziękuję p.: Marek SOWA, Ryszard GRZEGORZAK, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Tomasz SMOLIŃSKI, Dariusz GRZEGORZAK, Grzegorz GALEJ, Wiesław KOPACKI, Ryszard BINKO, Adam KOTLARCZYK, Stanisław MIŚNIAKIEWICZ, Krzysztof SOWA, Antoni i Dariusz KOPACKI, Adam SURA, Piotr KOPACKI za pracę na rzecz naszej parafii.
 
Top