VIII Niedziela Wielkanocna 2018r

VIII Tydzień Wielkanocny
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
(20.05.2018)

1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza św.

2. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. odprawione będą o godz. 6.30, 11.00 i 17.00. Msza św. w Słonnem o godz. 10.00.

4. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. Jutro odpust w Jodłówce. Planowana jest piesza pielgrzymka. Wyjście do Jodłówki o godz. 7.00 spod kościoła.

6. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

7. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele parafialne. Ofiary prosimy składać radnym parafialnym po każdej Mszy św.

9. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. KATARZYNY.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym prosimy: Agnieszka KAZIENKO, Bogusława TURCZYK, Joanna BŁOŃSKA, P. BULANDA, Piotr GROCHOWSKI.

11. Dziękujemy parafianom, różom różańcowym, Akcji Katolickiej, Apostolatowi Maryjnemu, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, młodzieży za adorację Najświętszego Sakramentu w miniony piątek.

12. Zapraszamy do zapisywania się na 38 Pieszą Pielgrzymkę z przemyskiej katedry na Jasną Górę w dniach 4-15 lipca w grupie Świętego Jacka. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

13. Dziękujemy tym parafianom z Wybrzeża i Przedmieścia Dubieckiego, którzy zbierają się przy kapliczkach w miesiącu maju i modlą się śpiewem litanii do Matki Bożej i pieśniami. Bóg zapłać za modlitwy i podtrzymywanie tej pięknej tradycji.

14. Informacja dla rodziców i dzieci klas IV. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.15 dzieci z klas czwartych będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00 do 17.00, natomiast próba dla tej grupy dzieci odbędzie się w czwartek
o godz. 15.00.

15. Ksiądz Biskup Stanisław JAMROZEK organizuje Diecezjalny zjazd Rodzin Wielodzietnych w Jodłówce 17 czerwca, na który serdecznie zaprasza. Głównym punktem tego wydarzenia będzie Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy św. dzieci i rodziców czekają różne atrakcje.

16. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła wewnątrz i na zewnątrz.

17. Zapraszamy na pielgrzymko-wycieczkę. W planie zwiedzanie Muzeum Ulmów w Markowej, Zamku w Łańcucie oraz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Łańcucie. Wyjazd odbędzie sie 16 czerwca 2018 r. Koszt wyjazdu 80 zł. Zapisy u p. Agnieszki Binko w sklepiku parafialnym.

18. We wtorek o godz. 18.30 próba chóru w budynku gimnazjum natomiast w piątek KSMu.

19. W czwartek Spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św.

20. W piątek na godz. 17.00, na Mszę św., majówkę  i spotkanie zapraszamy młodzież gimnazjum klas trzecich, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie poświęcone zaliczeniu pozostałego materiału katechizmu. Proszę o solidne przygotowanie.

21. ZAPOWIEDZI:

a) Paweł SURA ze Śliwnicy oraz Ewelina STALICA z Rzeszowa (Zapowiedź Druga)

c) Krzysztof ZAJĄCZKOWSKI z Temeszowa oraz Justyna SURA ze Śliwnicy (Zapowiedź Druga)