VI Niedziela Wielkanocna 2018r

VI Tydzień Wielkanocny
(06.05.2018)

1. Dziś o godz. 15.30 nabożeństwo majowe i Msza św.

2. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe).
Po Mszy św. procesja do kaplicy i modlitwy o urodzaje. Ze względu na bezpieczeństwo procesje organizowane będą do kapliczki św. Jana na ulicy Śliwnickiej. Na drodze głównej jest bardzo duży ruch.

4. Msza św. w Słonnem w środę o godz. 16.00 z procesją do kapliczki i modlitwami o urodzaje.

5. We wtorek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Bpa Stanisława Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

6. W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

9. W przyszłą sobotę pielgrzymka do Strachociny do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Początek uroczystości o godz. 9.30. Proszę, aby członkowie Akcji Katolickiej z parafii udali się do Strachociny indywidualnie.

10. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. Jana z DUKLI.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym prosimy: Stanisława KAMIŃSKA, Lidia NĘCZYŃSKA, Kazimiera PIELECH, Agata SZMULIK, Marta STANISZEWSKA.

12. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o składaniu wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2018r. Termin mija 15 maja. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

13. ZAPOWIEDZI:

Michał ŁYSIK z Huciska Nienadowskiego oraz Klaudia FRONT ze Śliwnicy (Zapowiedź Druga)

Adam GAJEWSKI z Ostrowa oraz Łucja KULON z Przedmieścia Dubieckiego (Zapowiedź Pierwsza)

14. Dziś o godz. 16.00 Msza św. przy kapliczce na Łazach Kosztowskich.

15. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz pozostała młodzież z parafii oraz dorosłych zapraszamy do uczestnictwa
w nabożeństwie majowym.

16. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z gimnazjum i szkoły podstawowej na spotkanie modlitewne w piątek na godzinę 17.00 na Mszę św. i nabożeństwo majowe. Obecność obowiązkowa.

17. W piątek spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii.

18. Informacja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Próby przed Pierwszą Komunią św. odbędą się we wtorek i czwartek o godz. 15.00 w kościele. Jednocześnie przypominamy, że spotkanie jest obowiązkowe.