XXX Niedziela Zwykła 2017r

XXX Niedziela Zwykła

(29.10.2017)

1.  Dziś nabożeństwo październikowe o godz. 15.30 i Msza święta.

2. W środę (1 XI) Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w tym dniu do południa tak jak w każdą niedzielę. Po południu Msza św. o godz. 14.00 i procesja na cmentarz.

3. Msza św. w Słonnem o godz. 10.00.

4. W czwartek (2 XI) Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz.: 6.30, 9.00 z procesją na cmentarz i o godz. 16.30 z różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach.
Msza św. w Słonnem w Dzień Zaduszny o godz. 16.00

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

6. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych codziennie od godz. 6.00 i 16.00 przed Mszami świętymi.

7. Spowiedź z racji I czwartku i piątku dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 15.30, spowiedź dla dorosłych w piątek od godz. 15.30.

8. Spowiedź w Słonnem w piątek od godz. 17.00, Msza św. i różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. W przyszłą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż. W Słonnem zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

10. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów nawet lekkich, przyjęcie Komunii św. oraz pobożne nawiedzenie kościoła oraz odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

11. W miesiącu listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty, które można ofiarować jedynie za zmarłych, nawiedzając cmentarz. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś cząstkowy.

12. W miesiącu listopadzie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach.
Od 1 do 8 listopada różaniec za zmarłych codziennie, natomiast w pozostałe dni listopada modlić się będziemy w środy, piątki i niedziele po Mszy św. wieczornej.

13. Prosimy, aby modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.00 poprowadziła Róża św. Jana z DUKLI.

14. Dziękuję p.: Paweł GRZECH, Mariusz GRAB, Ryszard GRZEGORZAK, Tadeusz BUKOWIŃSKI, Mariusz STANISZEWSKI, Katarzyna i Jacek HENDZEL za pracę na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu.

15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Do sprzątania w tym tygodniu prosimy: Alina FUDALI, Grażyna HALIŻAK, Teresa HALIŻAK, Janusz ŚLEMP, Kamil FASYNIAK.

16. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbiórka do puszek na Fundację „Wzrastanie”.